Op.Dr. Süreyya Şeneldir

Süreyya Şeneldir


Op.Dr. Süreyya Şeneldir


İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’nden 1991 yılında mezun olan Op. Dr. Süreyya Şeneldir, Genel Cerrahi İhtisası’nın ardından Haseki Hastanesi’nde Kulak Burun Boğaz İhtisası’nı tamamladı.

Kulak burun boğaz uzmanı olarak, Vakıf Gureba Hastanesi’nde 7 yıl çalıştı. Bu dönemde, çalışmalarını özel ilgi alanı olan burun cerrahisine yoğunlaştırdı.

Kendi alanında saygın bir yeri olan Fransa’daki Portman Enstitüsü’nde Orta Kulak Cerrahisi eğitimi, Endoskopik Sinüs Cerrahisi’nin kurucularından Prof. Dr. Heinz Stammberger’in yanında Sinüs Cerrahisi eğitimi aldı. Chicago’da Dean Tourimi, Dallas’ta Jack Gunter, Hollanda’da G. Nolst Trenite gibi burun ameliyatlarında kendi alanında saygın ustaların düzenlediği tüm kurs ve kongrelere katıldı.

1999’dan bu yana Avrupa’nın etkili üniversitelerinden biri olan Hollanda’daki A.M.C’in Estetik Burun Cerrahisi kurslarına katılan Şeneldir, halen Prof. Dr. Bahman Guyuron (A.B.D), Prof. Dr. Peter Adamson (Kanada), Prof. Dr. Roxana Cobo (Meksika) gibi bilimsel anlamda alanında otorite sayılan isimler ile birlikte çalışmalarına devam etmektedir.

Meslek hayatı içinde 10 binin üzerinde ameliyat yapan ve ameliyat için sık sık yurtdışına da davet edilen Op. Dr. Süreyya Şeneldir’in Fonksiyonel ve Estetik Burun Cerrahisi ameliyatlarının sayısı standartların üzerindedir. Avrupa’da Balonsinoplasti yöntemini ilk uygulayan doktor olarak kayıtlara geçti. Her yıl düzenli olarak Chicago ve Dallas’da düzenlenen Geleneksel Burun Estetiği Toplantıları’na katılan Şeneldir, İstanbul Tabipler Odası, Türk Otorinolaringoloji Baş ve Boyun Cerrahisi Derneği, Avrupa Akademik Fasial Plastik Cerrahi Derneği, Türk Kulak Burun Boğaz Vakfı gibi kurumların üyesi ve Burun Okulu‘nun kurucusudur.