Burun Tıkanıklığını Açma

Mayıs 13, 2018

Burun Tıkanıklığını Açma

Çoğu zaman soğuk algınlığının sebep olduğu düşünülerek üzerinde durulmayan burun akıntısı çeşitli hastalıkların habercisi olabilmektedir. Bu sebeple, akıntının rengi, kokusu, ne kadar süre devam ettiği dikkatle incelenmektedir. Aynı zamanda burun tıkanıklığı da kendi içerisinde bazı hastalıkların habercisi olabilmektedir. Uzmanlara göre, buruna giren havayı engelleyen bir takım hastalıklar diye tabir edilen ve bu genel başlıklar halinde belirtilen ayrıca detaylı bir şekilde incelenmesi gereken burun eti, geniz eti, polip, tümör, sinüzit gibi durumlar buruna giren havayı engellemektedir ve burun tıkanıklığına neden olabilmektedir. Buradan anlaşılıyor ki burun tıkanıklığına neden olan durum ne olursa olsun kişilerin yaşam kalitesini azaltmakta ve sağlık açısından zorlu bir sürecin altından kalkmak için çabalamanız gerektiği görülmektedir. Her ne kadar önemsiz gibi görünse de sitemizde bu konuda detaylı bilgilendirme yapan doktorlarımız burun tıkanıklığı, sebepleri, tedavisi ve burun tıkanıklığı açma konusunda sizlere yardımcı olmakta ve aşağıda belirtilen durumlardan bir tanesi ile karşılaşmanız halinde mutlaka doktora gitmeniz gerektiğini önermektedir.

Burun Tıkanıklığına Sebep Olan Nedenler?

Burun tıkanıklığı yaşayanların tedavisi yanında bu duruma sebep olan nedenlerin araştırılması gerektiğini savunan doktorlarımız, sitemizden faydalanmanız için detaylı bir şekilde anlatım ve video paylaşımları yaparak bilgilendirme ve hizmetlerini sizlere aktarmaktadır. Soluk almanızı herhangi bir durum engelliyorsa mutlaka sebebi belli olduktan sonra cerrahi müdahale ile çözülmesi gerektiğini aktaran doktorlarımız, hasta ve hasta yakını ile yakından ilgilenerek başarılı sonuçlara imza atmakta ve insanların yaşam kalitesini arttıran çözüm önerileri ile burun tıkanıklığı açma konusunda sizlere destek olmaktadır.

Burun Polipleri                                                                                            

Yapısal nedenler: insanlar hayatları boyunca birçok kere burunlarını bir yere çarparak zedelenmesine sebep olabilmektedir. Ya da bir kazaya karışarak burun kemiğindeki yapısal eğriliğe sebep olabilmektedir. Burun eti büyümesi: burun eti rahatsızlıkları, soluduğumuz havanın ısıtılıp nemli kalmasını sağlayan burunun içindeki etsi yapıların zarar görmesiyle tanımlanmaktadır.

 • Nezle, grip ve alerjik durumlar: polen, besin alerjisi, hayvan tüyleri ve eve tozuna karşı gösterilen reaksiyonlardır.
 • Burun tümörleri:
 • Geniz eti
 • Burun içi şişlikler
 • Sinüzit: Sinüslerdeki hava alışverişini engelleyici bir durumdur.
 • Burun eğriliği

Burun Tıkanıklığını Açma Yöntemleri Nelerdir?

Burun tıkanıklığı sürekli hava alışverişi yapan sinüslerin zarar görmesine sebep olarak akciğer ve kalp rahatsızlıklarına, soğuk algınlığı diye belirtilen gribal enfeksiyonlara, boğaz enfeksiyonlarına, uyku düzeninin bozulmasına, faranjit ve horlama gibi sonuçlarla karşılaşmamıza neden olmaktadır.  Ayrıca burun tıkanıklığı yaşanırsa ağızdan nefes almak zorunda kalındığı için kişilere oldukça rahatsızlık vermektedir. Bu sebeple, burun tıkanıklığının giderilmesine yönelik bir takım tedavi yöntemleri uygulanmaktadır. Hem doktor tarafından önerilen ilaç tedavisi hem de evde bitkisel yöntemlerle kendiniz tedavi edebileceğiniz, etkili yöntemler bu durumla başa çıkmanıza katkı sağlamaktadır. Burun tıkanıklığı, rahatsızlığın nedenine göre tedavi edilmektedir. Burun tıkanıklığı açma gibi durumlarda en yeni ve hızlı tekniklerle sizlere yardımcı olan deneyimli medikal ekibimiz her zaman yanınızdadır.

 • İlk tedavi yöntemi olan fısfıs uygulaması en başta önerilmektedir.
 • Özellikle soğuk ve kirli havaların sebep olduğu bir durumla karşılaşmamak için sigara içilen ortamlardan uzak kalmak rahatlatıcı olacaktır.
 • Kalsiyum açısından oldukça zengin olan süt bu dönemde mukus üretimini arttırdığı için uzak durulması gereken bir gıda türüdür.
 • Kendinizi gün içerisinde sıcak tutmak ve terlemeyi sağlamak tıkanıklığa iyi gelecektir.
 • Doktorunuz tarafından önerilen ilaçların kullanımına dikkat etmek saatlerini aksatmamak burun tıkanıklığını açmaya yardımcı olabilecektir.

Tuzlu su uygulaması tedaviyi hızlandırabilecek yöntemler arasında sayılmaktadır. Uzmanlık alanları, kulak burun boğaz olan doktorlarımız deneyimlerini aktardığı sitemizde son teknoloji ürünü cihazlarıyla örnek oluşturan bir durum sergilemektedir. Hayat kalitesini bir adım daha yükseltmek için burun tıkanıklığı hakkında sitemizdeki doktorlarla bir an önce  iletişim kurabilirsiniz.