Burun Tıkanıklığına Kesin Çözüm

Mayıs 7, 2018

Burun Tıkanıklığına Kesin Çözüm

Burun tıkanıklığı genel olarak sinüzit sebebiyle sıkça görülen bir rahatsızlıktır. Özellikle soğuk ve kirli havalarda bu sıkıntı kat be kat artar. Bronşların tıkalı durum halinde olması veya zatürre gibi durumlarda burun tıkanıklığı durumu yaşanır. Genel olarak ufak çapta tıkanmalar söz konusu ise burun tıkanıklığına kesin çözüm olarak rahatlatıcı fısfıslar doktorlarca önerilir. Burun tıkanıklığı yaşanılan zamanlarda sigara içilen ortamlardan uzak durulmalı, mümkünse sigara kullanımı da azaltılmalıdır. Burun tıkanıklığı sorunu kah yetişkin kah çocuklarda sıkça görülen bir rahatsızlıktır. Bazı tıkanıklıklar mevsimsel alerjiler sebebi ile de yaşanabilmektedir. Burun tıkanıklığına sebep olan nedenler artık günümüzde endoskopla burun içine bakıldığı anda çözülebilmektedir. Sebepler doğrultusunda kimi zaman ilaç tedavisi kimi zaman da ameliyat gerektiren tedavi biçimleri olabilmektedir. Burun tıkanıklığı genel olarak burun içerisindeki bazı eğrilikler ve büyümeler sebebiyet verebilir veya çocuklarda geniz eti büyümesi burun tıkanıklığına sebep olabilmektedir. Bazı durumlarda da iyi ve kötü huylu tümörler de burun tıkanıklığına neden olur. Burun tıkanıklığı; sonuç olarak mevsimsel geçişler, hormonal durumlar, beslenme tipleri, kullanılan ilaçlar nedenleriyle yaşanabilmektedir. Gerekli muayeneler ve tetkikler sonrasında burun tıkanıklığına kesin çözüm her şekilde ele alınabilmekte ve ilgili tedavi yöntemi uygulanabilmektedir.

Burun Tıkanıklığı Tedavisi

Burun tıkanıklıkların birçoğu ilaç tedavisi ile giderilmektedir. Burun spreyleri ve solüsyonlar bu durumlarda oldukça etkili olmaktadır. Eğer tıkanıklık şiddetliyse hap şeklinde ilaçlara da başvurulabilir. Burun tıkanıklığı tedavisinde önemli olan tedavinin işe yarayıp yaramadığını belirleyen düzenli kontrollerdir.

Burun Tıkanıklığı Ameliyatı

Burun tıkanıklığı ameliyatı; ilaçla tedavi edilemeyen tıkanıklıklarına istinaden başvurulan bir yöntemdir. Bu operasyon genelde hastanın artık sıkıntı yaşamaması adına başvurulur.

Kulak- Burun- Boğaz ekibi her şekilde uzman, deneyimli ve yetenekli bir kadro nazarında bir araya gelmelidir. Bizden bu anlamda alacağınız ayrıcalık hizmete gerek medikal gerekse cerrahi tedavi olanaklarında yanınızda olunduğunun bilincinde kalınmalıdır. Kaliteli bir hasta bakımı demek, teknolojinin tüm yöntemlerini bilinçli olarak kullanmak demektir. Her zaman hasta sağlığı ve güvenliği etken noktadır. Gerek bünyemiz gerekse doktorumuz hastalarımızın her türlü beklenti ve haklarını göz önünde bulundurarak çalışmalarını sürdürmektedir. Yönetim tarzı itibariyle tüm çalışanların hastaların rahatı, huzuru için endekslenmiş olup bir sunum içerisindedir.

Burun gerek doğru soluk alıp vermek, gerek sağlıklı bir vücuda sahip olmak gerekse doğru çalışan bir solunum sistemi için önemli bir durumdur. Burundan nefes almak önemlidir. Burun tıkanıklığı yaşayan bir birey bunu ağızdan nefes alarak gidermeye çalışsa da başarılı olamaz daha doğrusu yeterli olamaz. Burun nefes alma organı olduğuna göre alınan hava akciğerlere ulaşmadan bir temizlenme durumuna geçer yani burun bu noktada bir arıtma merkezidir. Burun tıkanıklığına bağlı olunduğunda ise solunum sorunları baş gösterir ve sadece ağızdan alınan nefesle de sağlık sorunları gündeme gelir. Burun tıkanıklığı yaşayan bir bireyde horlama, uyku bozuklukları, akciğer sorunları, kalp problemleri, ağız kurulukları, psikolojik sorunlar, burundan konuşma hali, fiziksel hareketlerde güçlük gibi sorunlar getirir. Tedavilerinde ilaçtan sonra gelen cerrahi girişim seçeneği dikkat çekicidir. Kişinin birden yaşam kalitesinde farklılık kazandırır.

  • Burundan soluk alıp vermek solunum sisteminin doğal düzeni için gerekli bir durumdur.
  • Burun tıkanıklığı psikolojik sorunlar yaratır.
  • Burun tıkanıklığı problemi yaşayanlarda ilaç tedavisi dışında cerrahi seçeneği de mevcuttur.
  • Burun tıkanıklığı yaşamamak adına kişisel bir kaç adım bile olumlu geri dönüşümler yaratır.

Sitemizden burun tıkanıklığına kesin çözüm adına bir adım öteye geçebilirsiniz. Seçkin kadromuzla, etik hizmet anlayışımız ile sağlıkta dünya markası olma yolundaki misyonumuzla var olan çalışmalarımız söz konusu olup, uzman doktorumuzun hastalarımıza yaklaşımındaki her detay bilgi ve birikim içerir. Bize göre hizmet anlayışı ileri tıp teknolojisini, uygun tanı ve tedavileri hastalara nasıl uygulanması gerektiği hakkında bilgi sahibi olunan güvenin adresidir.