Bebeklerde Burun Temizliği

Mart 9, 2018

Bebeklerde Burun Temizliği

Bebekler, doğdukları andan itibaren burunlarını kullanmaya ve oksijen alımı yapmaya başlarlar. Oldukça önemli bir organ olarak bilinen ve her zaman en önemli şekilde kullanılan organ olan burun, özellikle de bebeklerde son derece önemlidir. Özellikle de bebekler belli bir döneme girdikten sonra ve büyüme çağına gelene kadar burunlarında tıkanıklıklar meydana gelebilir. Bebekler in son derece rahatsızlık duydukları bu durumdan ise ancak ve ancak profesyonel bir şekilde kurtulmak için bebeklerde burun temizliği yapılmalıdır. Bebeklerin burun yapısı çocukların burun yapısına, ergenlerin burun yapısına ve de yetişkin insanların burun yapısına oranla çok daha ufak çok daha yumuşak ve çok daha hassastır. Bu hassas burun yapısı ise gerek tozlu bir ortamda gerekse grip ve soğuk algınlığı gibi bir durumda tıkanıklığa yol açabilir. Bazen burunun giriş kısmında bazen solunum yollarında bazen de geniz kısımlarında bu tıkanıklıklar farklı yollarla meydana gelebilir. Bu nedenle her türlü tıkanıklık durumunda temizlik yapılması ve ferah bir şekilde solunum yollarının açılması gerekir. Burada doktorlarımız devreye giriyor ve en profesyonel şekilde bebeklerin burun temizliğinde rol oynuyorlar.

Bebekler Burun Temizliği Son Derece Önemlidir

Bebeklerde burun temizliği son derece önemli olmakla beraber düzenli bir şekilde yapılması gereken bir durumdur. Yalnızca tıkanıklık anlarında değil, sık – sık düzenli olarak bebeklerin burunlarında temizlik yapılması gerekiyor. Bazı anne ve babalar sık – sık bebeklerinde burun temizliği yaptıklarına inansalar da, bu temizlik yüzeyseldir. Sağlam ve sağlıklı bir şekilde burun temizliğinin yapılabilmesi için mutlaka profesyonel olarak doktorlardan yardım alınmalıdır. Doktorlarımızdan bu konuda dilediğiniz şekilde bilgi alabilirsiniz. Online olarak sitemize giriş yapabilir ve gerek bebekler için gerekse yetişkinlik döneminde olanlar içi gerekli olan tüm burun bilgilerine sahip olabilirsiniz. Ancak en önemlisi bebeklerin burun temizliği için yapılması gerekenlerdir.

  • Evde bebekler için burun temizliği yapılırken kesici ve batabilecek tehlikeli malzemeler kullanılmamalıdır.
  • Bebeklerin burun temizliği için mutlaka hassas olan ve bebeklere zarar vermeyecek olan malzemelerin kullanılması son derece önemlidir.
  • Bebeklerin burnuna dair temizlik yapılırken, dibine kadar materyal sokulmaması gerekir.
  • Bebeklerin burnu çok hassas olduğundan dolayı mutlaka etrafta ılık bezler ve pamuklar bulundurulmalı ve kullanılmalıdır.
  • Bebeklerin burnu ev ortamında temizlendikten sonra mutlaka losyon, yağ ya da merhem ile temizlenmeli ve mikropları alınmalıdır.

Bebeklerde Burun Temizliği Yapmak İçin Profesyonel Yardım Almak Şart Mıdır?

Bebeklerde burun temizliği son derece önemli olmakla beraber aynı zamanda da kolay bir iş değildir. Bebeklerin burnu son derece hassas olduğundan dolayı ve en ufak bir yanlış müdahale sonucunda hasar alabileceğinden dolayı, profesyonel yardım almak ve doktorlara danışmak şarttır. Doktorlarımız sizler için her zaman kaliteli bir biçimde hizmet vermeye devam ediyor. Aynı zamanda sitemizden de bu alana dair net ve detaylı bir biçimde bilgi alabilir ve profesyonel olarak bilgi sahibi de olabilirsiniz. Böylelikle gönül rahatlığıyla ve güvenerek her zaman en iyi şekilde bebekleriniz için doktorlarımıza danışabilirsiniz. Doktorlarımız sizlere en iyi hizmeti vermeye ve profesyonel bir şekilde davranmaya hız kesmeden ve ara vermeden devam ediyor.